Popis Mattone Poesia

 

Výrobek Mattone Poesia je vyráběn v italských benátkách. Skleněné cihly Mattone Poesia jsou ručně vyráběné plné cihly, díky čemuž je možná jejich aplikace prakticky kamkoliv, vč. nosných příček.Tvárnice snese zatížení více než 2.500 kg / cm 2. Nezanedbatelnou hodnotou je i výborná požární odolnost - tvárnic splňují hodnotu EI 60.

Výhodou tvárnice není pouze její variabilita aplikace, ale především výsledný efekt zabudovaných tvárnic. Propustnost a lom světla je u těchto tvárnic zcela ideální. Při nasvícení světlem se tvárnice stávají skutečnou dominantou prostoru.

Ruční výroba tvárnic zaručuje, že každá tvárnice je opravdu originálem. Možnost použití je velice široká, od příček v interiéru či sprchového koutu, exteriéru přes barové pulty, komerční prostory, stoly, postele až po sloupky a poličky.

Výhodou je i možná kombinace s klasickou cihlou, ať plnou či lícovou, kde vynikne kontrast těchto dvou zcela odlišných materiálů a vznikají velmi zajímavé a vkusné realizace.

Výrobní sortiment:

Tvárnice se vyrábí jak v obdélníkových formátech několika rozměrů, tak v obloukových, díky tomu lze vytvorit skutečně skoro každý tvar.
Tvárnice se vyrábí na jeden náběr skloviny, což již samo o sobě je hodno obdivu.

Barevná paleta Poesie je rozdělena do 5 kategorií - Cloud, Soul, Neutral & Special, Artico, Herbarium

 

SÉRIE ARTIKO - NOVÁ KOLEKCE BAREV

Plnobarevné cihly v nádherných moderních odstínech. Kolekce určená pro interiéry.

 

CLOUD- barevné provedení tvárnic jsou syté barvy, použitá je vždy jedna.


SOUL- barevné provedení tvárnic kombinace syté barvy, ale je přidána bílá barva, takže se jedná o barvy více pastelové a méně průhledné.

 

 

NEUTRAL & SPECIAL jak je již patrno z názvu označuje serii čirého skla, či v kombinaci s zlatou, stříbrnou barvou...
 
 
SÉRIE HERBARIUM - nová kolekce čirých tvárnic s přírodními vzory
 

Přehled vyráběných formátů: